Elektrotechnika

 


 

 • UEiIP

W ramach działalności Koła Naukowego UEiIP organizowane są wyjazdy naukowo-dydaktyczne do jednostek związanych z przemysłem samochodowym. W ostatnich latach członkowie koła mieli możliwość zapoznania się z cyklem technologicznym produkcji pojazdów w firmach: BMW - Monachium, VW - Wolfsburg, PSA Peugeot Citroen - Mulhouse. Mają miejsce również prezentacje w zakresie produkcji, badań, diagnostyki i obsługi pojazdów w takich firmach jak: Skoda AUTO Polska, Autocentrum, MPK, Solaris, MAN itp. Studenci uczestniczą również cyklicznie w organizowanej przez Instytut Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej konferencji Zastosowania Komputerów w Elektrotechnice.

 


 

 • PUT Solar Dynamics

Koło Naukowe PUT Solar Dynamics to grupa blisko 30 studentów uczących się na 7 kierunkach Politechniki Poznańskiej. Najważniejszym aspektem działalności Koła jest projekt, budowa, testowanie oraz ściganie się samochodami w pełni zasilanymi energią słoneczną na szczeblu światowym. Złożony z reprezentujących pełen wachlarz specjalizacji zespół, zdobywa nieocenione doświadczenie w dziedzinach inżynierii świata rzeczywistego oraz rozwoju biznesowego.

Głównym celem projektu jest budowa w pełni funkcjonalnego samochodu osobowego zasilanego energią słoneczną. Priorytetami postawionymi sobie przez zespół w trakcie realizacji projektu są przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo, ergonomia i komfort jazdy dorównujące standardowym samochodom. Najważniejszym technicznym wyznacznikiem sukcesu projektu jest zasięg osiągany przez zaprojektowany samochód, który wyniesie 1000 km i będzie dwukrotnie większy niż zasięg najnowszych modeli popularnej Tesli.

Poza zadaniami technicznymi członków Koła, równie ważną rolę odgrywają działania biznesowe członków działu marketingu. Studenci od podstaw tworzą markę swojego produktu współpracując silnie z szeroko pojętym przemysłem.

Pobocznym celem jest start pierwszego polskiego zespołu PUT Solar Dynamics w zawodach American Solar Challenge 2018 Wyjazd ten oraz udział w wydarzeniach związanych z alternatywnymi źródłami energii, pozwoli zespołowi na promocję energii odnawialnej i podnoszenie świadomości w tym zakresie. Skupiając się na nieodłącznych, technicznych wyzwaniach w technologii elektrycznych samochodów zasilanych energią słoneczną, zespół będzie zdobywał doświadczenie w projektowaniu niezależnych energetycznie pojazdów przyszłości.

Opiekun: Leszek Kasprzyk 

Osoba do kontaktów: Filip Laskowski, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,           tel. 790 585 085


 

 • Koło Naukowe SENSOR

Koło Naukowe SENSOR zajmuje się zgłębianiem wiedzy z dziedziny elektroniki analogowej i cyfrowej oraz realizacją projektów. W działalności Koła dominują zajęcia prowadzone „przez studenta dla studenta”. W tych zajęciach bierze liczne grono studentek i studentów różnych kierunków (elektrotechnika, automatyka i robotyka, mechatronika). Tematyka zajęć obejmuje m.in. teoretyczne podstawy działania, budowy i uruchamiania przykładowych analogowych i cyfrowych układów elektronicznych, programowanie mikrokontrolerów, wykonywanie
prototypowych płytek PCB z układami peryferyjnymi do mikrokontrolerów. Oddzielnym nurtem działania jest realizacja projektów ukierunkowanych na układy sensoryczne. Ostatnim zrealizowanym projektem jest „stanowisko do pomiaru siły ciosu” przeznaczone do oceny efektywności te
chnik uderzanych sportów walk.

Opiekun: Grzegorz Wiczyński

Osoba do kontaktów: przewodniczący Koła, Wojciech Ludowicz,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 • SKN Elektroenergetyka

Studenckie Koło Naukowe Elektroenergetyka (SKN Elektroenergetyka) zrzesza studentów, którzy interesują się szeroko pojętą elektroenergetyką i w tej dziedzinie rozwijają swoje zainteresowania. Są to studenci Wydziału Elektrycznego kierunków Elektrotechnika i Energetyka.

Obecne SKN Elektroenergetyka zostało reaktywowane na spotkaniu założycielskim w dn. 08.03.2005 r.

W związku z rezygnacją dr inż. Ireneusza Grządzielskiego z dalszego opiekuństwa nad Kołem funkcję opiekuna Koła z końcem kwietnia 2017 r przejął dr inż. Radosław Szczerbowski.

Dr inż. Ireneusz Grządzielski pozostał honorowym opiekunem seniorem. 

Opiekunami są także: dr inż. Bartosz Ceran, dr inż. Jacek Handke oraz dr inż. Robert Wróblewski.

Funkcję prezesa Koła pełni obecnie: Aniela Lima.

Podstawowe formy działalności Koła

1. Wycieczki naukowo-dydaktyczne. Niewątpliwie zawsze dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy edukacyjne, których w czasie działalności Koła zrealizowano bardzo dużo. Zwiedzano obiekty związane z energetyką zarówno w najbliższej okolicy, a także na terenie całego kraju. Do najważniejszych obiektów, które mogli studenci zwiedzić można zaliczyć między innymi:

Elektrociepłownie: Karolin, Zielona Góra, Gorzów; Elektrownie: Bełchatów; Turów; Dolna Odra; Pątnów-Adamów-Konin; Elektrownie Wodne: Włocławek, Dychów, Lubachów, Oborniki; Biogazownia w Skrzetuszu; Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku;Farma Wiatrowa Margonin; Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów w Poznaniu oraz Spalarnia Odpadów w Bydgoszczy; stacje elektroenergetyczne: Plewiska, Jeżyce, Kromolice i Pasikurowice; Zakład Geotermalny Pyrzyce; kopalnia gazu ziemnego w Wielichowie; firmy i zakłady przemysłowe: PSE S.A. oddział w Poznaniu, Mikronika, Solaris S.A., PKP Energetyka w Poznaniu, Apator w Toruniu, PESA w Bydgoszczy, Legrand w Ząbkowicach Śląskich.

Wyjazdy te pozwoliły na poszerzenie horyzontów oraz przybliżenie możliwości pracy w branży energetycznej.

2. Organizacja seminariów naukowych. Przedmiotem działalności Koła jest również organizacja seminariów, na których przedstawiciele różnych firm przybliżyli tematykę związaną ze swoją działalnością. Do najciekawszych zaliczyć można prelekcje z firmami: ABB, Rafako, Elektrobudowa, Energoprojekt, Luxiona, ETI Polam, Legrand, Windhunter, VESTAS, KromissBis, Easy Solar, Heliocentris, Franz Elkuch AG, Tavrida Electric oraz ASTOR. Członkowie Koła mieli także możliwość uczestniczenia w szkoleniach przeprowadzonych m.in. przez firmę Astat o tematyce jakości energii elektrycznej, pomp ciepła, fotowoltaiki oraz firmę SKANSKA dotyczącą projektów. W ramach współpracy z Kołem Naukowym Prawa Energetycznego i Regulacji Sektorowych z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, zorganizowano również wspólne seminaria naukowe, w których prelegentami i uczestnikami byli studenci oraz opiekunowie obu Kół Naukowych.

3. Inne formy działalności. Członków SKN Elektroenergetyka można również spotkać na wydarzeniach takich jak: Noc Naukowców, Gwiazdka Volkswagena czy Dzień Energii z Veolią. Przeprowadzając na nich warsztaty dla dzieci chcą zaszczepić pasję do nauki, a w szczególności energetyki już u najmłodszych. Dzieci z zainteresowaniem wytwarzają prąd z owoców i warzyw, czy też łączą proste układy elektryczne. Nie zapominają również o młodzieży, którą zapraszają do wstąpienia w szeregi studentów Politechniki Poznańskiej w ramach Drzwi Otwartych zarówno Politechniki Poznańskiej jak i Wydziału Elektrycznego. Studenckie Koło Naukowe aktywnie uczestniczy również w targach branżowych EXPOPOWER organizowanych w Poznaniu. Dzięki uprzejmości Międzynarodowych Targów Poznańskich ma możliwość wystawiania się ze swoją ofertą oraz promowania Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej.

Planowana dalsza działalność Koła

W przyszłości Koło planuje kontynuować swoją dotychczasową działalność. Podstawowym celem Koła jest umożliwienieczłonkom samodoskonalenia się oraz polepszania kwalifikacji. Dlatego organizowane będą seminaria tematycznie związane z elektroenergetyką, warsztaty inżynierskie nie tylko związane z branżą energetyczną (m.in. warsztaty z projektowania układów elektronicznych, czy warsztaty spawalnictwa), kursy i egzaminy na uprawnienia SEP, wyjazdy edukacyjne. Ponadto Koło planuje nawiązać ścisłą współpracę z firmami z branży elektroenergetycznej oraz rozwijać badania projektowe. Oprócz ww. działalności ściśle technicznej Koło nadal planuje współorganizować warsztaty dla dzieci oraz wydarzenia objęte patronatem Politechniki Poznańskiej.

Kontakt: http://elen.put.poznan.pl/

https://www.facebook.com/SKN.Elektroenergetyka

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

 • Magnesia

Uczestnicy Koła pogłębiają swoje zainteresowania w zakresie elektrotechniki oraz zastosowania informatyki w elektrotechnice. Uczestniczyli w wyjazdach do wielu zakładów przemysłowych w celu zapoznania się z cyklem produkcyjnym, m.in. do: Philips Lighting Poland w Pile, Huty Aluminium Konin Impexmetal SA, Fabryki Silników Elektrycznych BESEL SA, Zespołu Elektrowni Wodnych Dychów SA, Zakładu Produkcyjno-Remontowego Energetyki Energoserwis SA w Lublińcu. Brali także udział (jako słuchacze) w konferencji ZKwE'2004.


 • ELECTRONUS

Zrzeszamy studentów zainteresowanych wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z zakresu automatyki budynkowej oraz urządzeń elektrycznych. ELECTRONUS jest miejscem spotkań grup roboczych pracującymi przy różnych projektach. 
Dodatkowo organizujemy seminaria i warsztaty z zakresu oprogramowania inżynierskiego.

Opiekunem koła jest dr inż. B. Bródka i mgr inż. K. Nowak.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 • "µcro"

Działalność Koła jest związana z rozwojem zainteresowań studentów problematyką w zakresie zastosowań programowalnych układów logicznych, techniki mikroprocesorowej oraz procesorów sygnałowych w elektrotechnice, szczególnie w energoelektronice. Ma także przyczynić się do zwiększenia umiejętności studentów w obszarze elektroniki przemysłowej, programowania komputerów i sterowników PLC, a także nowoczesnych metod sterowania, zbierania, wizualizacji oraz przetwarzania danych, opartych na technice mikroprocesorowej. Członkowie Koła biorą czynny udział w Seminariach Kół Naukowych, uczestniczą w seminariach pt.: "Data Converter Seminar" organizowanego przez firmę Analog Devices. Realizowane są także działania wspomagające dydaktykę w postaci referatów wygłaszanych przez członków koła oraz projekty, umożliwiające nabycie praktycznych umiejętności.


powrót

Studia stacjonarne I stopnia (inżynierskie - 7 semestralne) - profil ogólnoakademicki

Siatki godzin obowiązują studentów rozpoczynających studia od 01.10.2019

Lp. Plan studiów,
przedmioty wspólne

Przedmioty obieralne w zakresie

1

Elektromobilność i układy elektryczne w pojazdach i przemyśle
2 Elektronika, pomiary i technika świetlna
3 Systemy i elektroenergetyczna automatyka zabezpieczeniowa
4 Układy izolacyjne, urządzenia i instalacje elektroenergetyczne
5 Układy przetwarzania energii i systemy sterowania w mechatronice

Studia stacjonarne I stopnia (inżynierskie - 7 semestralne) - profil praktyczny
Siatki godzin obowiązują studentów rozpoczynających studia od 01.10.2019

Lp.

Plan studiów, przedmioty wspólne

Przedmioty obieralne w zakresie

1

Elektromobilność i układy elektryczne w pojazdach i przemyśle

2 Systemy i elektroenergetyczna automatyka zabezpieczeniowa

Studia stacjonarne II stopnia (magisterskie - 3 semestralne) - profil ogólnoakademicki
Siatki godzin obowiązują studentów rozpoczynających studia od 01.10.2019

Lp. Plan studiów,
przedmioty wspólne

Specjalność

1

Elektryczne układy mechatroniki
2 Inżynieria wysokich napięć
3 Mikroprocesorowe systemy sterowania w elektrotechnice
4 Sieci i automatyka elektroenergetyczna
5 Systemy elektroenergetyczne
6 Systemy pomiarowe w przemyśle i inżynierii biomedycznej
7 Technika świetlna
8 Układy elektryczne i informatyczne w przemyśle i pojazdach
9 Urządzenia i instalacje elektryczne

Studia stacjonarne I stopnia (inżynierskie - 7 semestralne) - profil praktyczny

Siatki godzin obowiązują studentów rozpoczynających studia od 01.10.2018

Lp. Plan studiów,
przedmioty wspólne

Specjalność

1

Sieci i automatyka elektroenergetyczna
2 Układy elektryczne i informatyczne w przemyśle i pojazdach

Studia stacjonarne I stopnia (inżynierskie - 7 semestralne) - profil ogólnoakademicki

Siatki godzin obowiązują studentów rozpoczynających studia od 01.10.2017

Lp. Plan studiów,
przedmioty wspólne

Specjalność

1

Elektryczne układy mechatroniki
2 Inżynieria wysokich napięć
3 Mikroprocesorowe systemy sterowania w elektrotechnice
4 Sieci i automatyka elektroenergetyczna
5 Systemy elektroenergetyczne
6 Systemy pomiarowe w przemyśle i inżynierii biomedycznej
7 Technika świetlna
8 Układy elektryczne i informatyczne w przemyśle i pojazdach
9 Urządzenia i instalacje elektryczne

Studia stacjonarne II stopnia (magisterskie - 3 semestralne) - profil ogólnoakademicki
Siatki godzin obowiązują studentów rozpoczynających studia od 01.10.2017

Lp. Plan studiów,
przedmioty wspólne

Specjalność

1

Elektryczne układy mechatroniki
2 Inżynieria wysokich napięć
3 Mikroprocesorowe systemy sterowania w elektrotechnice
4 Sieci i automatyka elektroenergetyczna
5 Systemy elektroenergetyczne
6 Systemy pomiarowe w przemyśle i inżynierii biomedycznej
7 Technika świetlna
8 Układy elektryczne i informatyczne w przemyśle i pojazdach
9 Urządzenia i instalacje elektryczne

Studia stacjonarne I stopnia (inżynierskie - 7 semestralne) 

Siatki godzin obowiązują studentów rozpoczynających studia od 01.10.2015

Lp. Plan studiów,
przedmioty wspólne

Specjalność

1

Elektryczne układy mechatroniki
2 Inżynieria wysokich napięć
3 Mikroprocesorowe systemy sterowania w elektrotechnice
4 Sieci i automatyka elektroenergetyczna
5 Systemy elektroenergetyczne
6 Systemy pomiarowe w przemyśle i inżynierii biomedycznej
7 Technika świetlna
8 Układy elektryczne i informatyczne w przemyśle i pojazdach
9 Urządzenia i instalacje elektryczne

Przejdź do: Archiwum siatek na studiach stacjonarnych ET


powrót

Zobacz ulotkę

Umiejscowienie kierunku ELEKTROTECHNIKA w obszarze kształcenia

Kierunek Elektrotechnika należy do obszaru kształcenia w zakresie nauk technicznych i jest powiązany z takimi kierunkami studiów jak Automatyka i robotyka, Energetyka, Elektronika i telekomunikacja, Informatyka

Cel ogólny kształcenia:

a) 1 stopień

Przygotowanie studenta do pracy w obszarze szeroko rozumianej elektrotechniki; przygotowanie do samodzielnego korzystania z nabytej wiedzy i umiejętności; wykształcenie umiejętności samodzielnego myślenia w sposób abstrakcyjny i rozwiązywania problemów inżynierskich; przygotowanie do pracy indywidualnej i zespołowej; zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu projektowania, konstruowania i eksploatacji urządzeń i systemów elektrycznych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych; absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy w zakładach przemysłowych oraz biurach konstrukcyjnych i projektowych związanych z szeroko rozumianą inżynierią elektryczną i dziadzinami pokrewnymi; absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

b) 2 stopień

Przygotowanie studenta do samodzielnego korzystania z nabytej wiedzy i umiejętności oraz nadzorowania pracy innych; podniesienie poziomu zaawansowania umiejętności samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów technicznych i naukowo-badawczych z zakresu inżynierii elektrycznej. Absolwent posiada zaawansowaną i ugruntowaną wiedzę z zakresu projektowania, konstruowania, funkcjonowania i testowania urządzeń elektrycznych oraz komputerowych systemów pomiarowych i systemów sterowania cyfrowego. Posiada umiejętności stosowania właściwych narzędzi informatycznych i elektronicznych. Jest zdolny do pracy twórczej oraz do podejmowania decyzji i kierowania zespołami pracowniczymi. Jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).

Absolwenci kierunku Elektrotechnika (zaznajomieni ze wszystkimi obszarami inżynierii elektrycznej) są wszechstronnie przygotowani do kreatywnego myślenia i działania, podejmowania i realizacji samodzielnych zadań inżynierskich oraz naukowo-badawczych, jak również twórczej pracy zespołowej. Potrafią stosować osiągnięcia informatyki we wszelkich gałęziach szeroko rozumianej elektryczności. Stanowią poszukiwaną kadrę techniczną zarówno w małych firmach prywatnych, jak i dużych zakładach przemysłowych, w biurach projektowych i konstrukcyjnych, laboratoriach i ośrodkach naukowo-badawczych, w których wykorzystywane są różnorodne nowoczesne urządzenia i systemy elektryczne, elektroniczne oraz informatyczne (skomputeryzowane). Są poszukiwanymi specjalistami nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Absolwent kierunku Elektrotechnika otrzymuje wykształcenia kierunkowe oraz rozszerzone na podstawie programu jednej z poniższych specjalności:

Elektryczne układy mechatroniki, specjalność dotyczy głównie: 

 • konstrukcji, sterowania i eksploatacji elektrycznych układów wykonawczych mechatroniki oraz przetworników elektromagnetycznych i elektromechanicznych w układach automatyki i robotyki,
 • zastosowania komputerów w projektowaniu i badaniach systemów mechatronicznych z wykorzystaniem specjalistycznych programów narzędziowych,
 • wykorzystania technik informatycznych i mikroprocesorowych w mechatronice,
 • budowy maszyn elektrycznych i transformatorów,
 • komputerowych metod symulacji stanów pracy oraz projektowania, badania i diagnozowania maszyn elektrycznych i elementów wykonawczych automatyki.

 

Inżynieria wysokich napięć, specjalność dotyczy głównie:

 • projektowania i eksploatacji elektroenergetycznych układów izolacyjnych,
 • miernictwa wysokonapięciowego,
 • techniki probiercze i diagnostyka układów izolacyjnych,
 • ochrony przepięciowej i koordynacji izolacji,
 • nowoczesnych materiałów elektroizolacyjnych,
 • zastosowania technik komputerowych w projektowaniu i eksploatacji układów wysokonapięciowych.

Mikroprocesorowe systemy sterowania w elektrotechnice, specjalność dotyczy głównie: 

 • analizy, badań, syntezy, projektowania i wdrażania układów elektronicznych oraz energoelektronicznych i systemów sterowania o różnym przeznaczeniu;
 • eksploatacji (obsługi, programowania i napraw) nowoczesnych układów elektronicznych i energoelektronicznych, w tym wykorzystujących klasyczną technikę mikroprocesorową, a także specjalizowane procesory sygnałowe;
 • projektowania nietypowych rozwiązań układów przekształtnikowych i ich układów sterowania;
 • diagnostyki urządzeń elektronicznych i energoelektronicznych.

Systemy pomiarowe w przemyśle i inżynierii biomedycznej, specjalność dotyczy głównie:

 • efektywnego wykorzystania w nauce i przemyśle współczesnej metrologii technicznej i biomedycznej, tradycyjnych i najnowszych metod i sposobów przetwarzania sygnałów, technik telekomunikacyjnych i informacyjnych, Internetu, wirtualnych przyrządów pomiarowych, biosensorów, zintegrowanych i inteligentnych czujników pomiarowych,
 • projektowania, konstruowania, uruchamiania oraz badania analogowych i cyfrowych urządzeń pomiarowych,
 • eksploatacji nowoczesnej naukowej, przemysłowej i medycznej aparatury pomiarowej,
 • struktury i organizacji skupionych oraz rozproszonych systemów pomiarowych,
 • zaawansowanych i komercyjnych zastosowań współczesnych technik pomiarowych w przemyśle, ochronie zdrowia i życiu codziennym,
 • obowiązujących międzynarodowych i krajowych dyrektyw metrologicznych oraz procedur akredytacji i notyfikacji laboratoriów pomiarowo-diagnostycznych.

 

Sieci i automatyka elektroenergetyczna, specjalność dotyczy głównie:

 • zasady projektowania, wykonawstwa i eksploatacji linii elektroenergetycznych,
 • pracy i sterowanie systemem elektroenergetycznym w warunkach pracy normalnej i awaryjnej,
 • projektowanie i budowa nowoczesnych systemów automatyki zabezpieczeniowej,
 • komputerowej symulacja warunków pracy zabezpieczeń;
 • zintegrowane systemy nadzoru, doradztwa i sterowania w instalacjach elektrycznych.

Systemy elektroenergetyczne, specjalność dotyczy głównie:

 • pracy i sterowania systemem elektroenergetycznym w warunkach pracy normalnej,
 • budowy i eksploatacji elektrowni oraz elektrociepłowni wykorzystujących paliwa konwencjonalne i źródła energii odnawialnej,
 • projektowania, budowy i eksploatacji linii przesyłowych,
 • aspektów ekonomicznych i ekologicznych pracy systemów elektroenergetycznych,
 • zastosowania techniki komputerowej w elektrowniach i elektrociepłowniach, systemach elektroenergetycznych oraz w automatyce procesów energetycznych i automatyce zabezpieczeniowej.

Technika świetlna, specjalność dotyczy głównie:

 • projektowania i eksploatacji oświetlenia wnętrz i oświetlenia zewnętrznego,
 • oświetlenia w architekturze,
 • budowy i projektowania sprzętu oświetleniowego,
 • fotometrii i kolorymetrii,
 • zastosowania promieniowania optycznego.

Układy elektryczne i informatyczne w przemyśle i pojazdach, specjalność dotyczy głównie:

 • budowy, projektowania, badania oraz diagnostyki układów elektrycznych, elektronicznych i informatycznych w przemyśle, budownictwie i pojazdach samochodowych, hybrydowych i trakcyjnych,
 • eksploatacji układów technicznych, automatyki i elektroniki przemysłowej, projektowania instalacji budynków inteligentnych i kompatybilności elektro-magnetycznej,
 • Systemów SCADA oraz sterowników PLC,
 • wszechstronnego zastosowania techniki komputerowej i mikroprocesorowej w obszarze inżynierii elektrycznej.

 

Urządzenia i instalacje elektryczne, specjalność dotyczy głównie:

 • sieci dystrybucyjnych i układów zasilania odbiorców;
 • systemów nadzoru i sterowania w sieciach elektroenergetycznych,
 • stacji elektroenergetycznych – budowy, działania i projektowania,
 • urządzeń elektroenergetycznych niskiego i wysokiego napięcia,
 • projektowania, wykonawstwa i modernizacji instalacji elektrycznych w budynkach,
 • automatyki i sterowania w instalacjach elektrycznych.

powrót

FaLang translation system by Faboba

Adres

Politechnika Poznańska
Dziekanat Wydziału Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki
ul. Piotrowo 3A, 60-965 Poznań
tel. +48 61 665-2539, -2541, -2543, -2547
fax. +48 61 665-2548
e-mail: creef@put.poznan.pl